неділя, 3 листопада 2013 р.

Історія одного богатира, або звідки родом Ілля Муровець. Історія створення образу Іллі Муромця



Реконструкція зовнішності богатира за методом
академіка Герасимова

Ну що, почнемо! Хочу зазначити, що авторських вставок буде мало, бо статті вже надруковані (а саме їх «прототипи»). Але текст оригінальний!
Питання  взаємозв’язку билин та історії завжди було дискусійним. Самобутня історія Київької Русі, постійна боротьба з кочовими племенами: печенігами, половцями, берендеями, чорними клобуками –  змушували русичів завжди бути готовими боронитися від ворогів. Ці події знаходили відображення в билинах («старинах», «брилевих піснях», «богатирському епосі»). Богатирський епос почав складатися, як стверджує дослідник Міллер, у середовищі дружинників та купців ще в ІХ ст., а в народі став відомим завдяки мандрівним артистам, скоморохам, купцям. З’явилася велика кількість їх варіантів. Народ оспівував героїчні діяння захисників рідної землі, спираючись на традиції казково-міфологічних сказань, вдаючись до невірогідних вигадок. Вперше билини надруковані на початку ХІХ ст., відтоді були джерелом літературних переробок і наслідувань.

Історія одного богатира, або звідки родом Ілля Муровець



Давньоруські епічні твори-билини завжди сприймались народом, як розповіді про події, які дійсно відбувались у давні часи. Термін «билина» увів у мову в середині ХІХ ст. історик І.П. Сахаров, узявши його зі «Слова о полку Ігоревім», а виконавці називали їх «старинами». Складалися вони з ІХ по ХVІ ст., а записуватися почали тільки в ХVІІІ ст. Протязі ХІХ-ХХ ст. було зібрано та опубліковано близько 2,5 тис. текстів. Вивчення билин відбувається у двох напрямках: дослідники «міфологічної школи» виявляють зв’язки билин з міфами; прибічники «історичної школи» відшукують реальну основу билин. Билини ж дають матеріал для висновків в обох напрямках.

пʼятниця, 1 листопада 2013 р.

Смайлики з козаками

Сьогодні в одній з груп соц. мережі Вконтакті натрапив на цікавий пост:


Козацькі емоції у сучасному інтернет-інтерпретуванні :)

понеділок, 21 жовтня 2013 р.

Новий погляд на історію людства



  Історія – наука цікава: з одного боку здається відомо все і про всіх, а з іншого не відомо нічого. Сама хронологія побудована на здогадах та гіпотезах. Всі ці теорії «становлення людства» створили самі ж люди – вчені-історики, тому могли й помилятися, можливо. 

Саме через розбіжності у світобаченні від «класичної» історії відійшла гілка – Альтернативна історія.

  Якщо йти по термінології, то визначення Альтернативної історії буде звучати приблизно так – сучасний, теоретичний напрям у історичній науці, що доводить багатогранність історичного процесу. Чому теоретичний? А тому, що більшість знахідок, які відносяться до цієї науки, або вдало спростовуються, або гіпотези щодо їхнього походження досконало не доведені.

субота, 19 жовтня 2013 р.

Можлива історія виникнення письма й розписок



  Всі ми ходили до школи, всі ходили до першого класу. Мабуть, найважчим було навчитися писати та читати, але без таких дисциплін, як читання, або письмо наш світ уявити дуже важко, тому наші батьки сиділи над нами допізна і змушували "бекати", чи виводити незнайомі карлючки. Тоді думалося, що це все непотрібне і зайве, але йшли роки, і від цього відчуття не залишилося й сліду.

  Але люди не завжди уміли писати та читати.

Козаки - Європейські ігри. Невелика «сповідь» гравця - аматора



Обкладинка диска з грою
  Мабуть, про цю легендарну гру чули всі. Її розробноком була українська студія GSC Game World. Козаки – це серія історичних стратегій у реальному часі, які засновані на європейських війнах XVII-XVIII століть.

  У першій частині гри присутні 16 країн: Україна, Росія, Туреччина, Польща, Пруссія, Австрія, Швеція, Англія, Франція, Іспанія, Португалія, П'ємонт, Саксонія, Алжир, Нідерланди і Венеція, одним словом країни одного субрегіону – Європи і ближніх до неї країн (Алжир). Через це гра так і називається – «Європейські війни».

середа, 16 жовтня 2013 р.

Початкова історія розвитку комп'ютерних ігор

Перші геймери. Гра Spacewar
  На вулиці двадцять перше століття. Ера комп’ютерних ігор величезними кроками йде по світу, а почала вона свій шлях лише у другій половині двадцятого століття...